Become a member

Get the best offers and updates relating to Liberty Case News.

― Advertisement ―

spot_img

The elusive granary: herder, farmer, and state in northern Kenya

Title: The elusive granary: herder, farmer, and state in northern Kenya Authors: J. D. Y. Peel, Peter D., Little J. M. Lonsdale, Keywords: Agriculture and state - Kenya - Baringo District Issue...
Ana SayfaHaberlerKüresel HaberlerIFSW'NIN (Uluslararası Sosyal Hizmet Uzmanları Federasyonu) GAZZE AÇIKLAMASI

IFSW’NIN (Uluslararası Sosyal Hizmet Uzmanları Federasyonu) GAZZE AÇIKLAMASI

GAZZE’YE KOŞULSUZ INSANI YARDIM

Bilgi Türü: Haber, Açıklama
Konu: IFSW

IFSW Genel Sekreteri Rory Truell, “Gazze’de zorla açlığı bir müzakere taktiği olarak kullanmak acımasız bir insanlık dışıdır” diyor.

Gazze’deki son olaylar, yetersiz beslenen, yaralanan ve evsiz kalan insanlara insani yardım ulaştırmaya çalışırken, tüm nüfusun aşırı yıkım riski altında olduğu bu siyasi güdümlü ortamda, IFSW’nin bu açıklamasını gerektiriyor. Bu basamaklı insanlık dışı eylemler 7 Ekim 2024’ten beri  Gazze’nin işgali ve kontrolünden kaynaklanan diğer ülkelerde antisemitik ve İslamofobik davranışları körüklüyor ve dünyadaki gerilimi artırıyor.

Gazze’nin güneyinde evleri bombalandıktan sonra son çare olarak barınan 1,5 milyondan fazla insan, İsrail hükümetinin halka yardım etmeyi reddetmesi nedeniyle açlıktan ölme riskiyle karşı karşıya. İsrail’deki, Filistin’deki ve dünyanın dört bir yanındaki sosyal hizmet uzmanları, İsrail Hükümeti’ni Gazze’ye yardım ve tıbbi malzeme ablukasını derhal kaldırmaya çağırıyor.

Aşağıdaki video, Gazze’deki bir sosyal hizmet görevlisi tarafından ayrım gözetmeyen bir bombalamanın ardından evini gösteren Genel Sekreter’e gönderildi. Rory Truell, “Bu sosyal hizmet uzmanını 10 yıldan fazla bir süredir tanıyorum. Dünyanın her yerindeki sosyal hizmet uzmanları gibi, nazik, düşünceli ve tüm insanlara saygılı. Barışın ve barışçıl ilişkilerin sürekli savunucusu olmuştur. Şimdi Refah’ta çocuklarının hayatta kalabileceğini umuyor. Kara harekâtı gerçekleşirse veya yardım hızlı bir şekilde gelmezse, en büyük korkularının gerçeğe dönüşeceğinden umutsuzca endişe ediyorum” dedi.

Video Oynatıcı

00:00
01:43

 

IFSW, BM liderleri, diğer sivil toplum örgütleri ve çeşitli hükümetlerle, çatışmanın temel nedenlerini ele almak için her bir nüfusa eşit özgürlükler, haklar ve egemenlik sağlayacak kalıcı bir ateşkesin kapsayıcı amaç olması gerektiği konusunda tereddütsüz bir şekilde hemfikirdir. Yine de, tüm nüfusun açlıktan ölmesi ve ayrım gözetmeksizin bombalanması da dahil olmak üzere toplu cezalandırma taktikleri, yalnızca daha sonraki nesiller için nefret ve misilleme ile sonuçlanır.

IFSW Başkanı Joachim Mumba, “Çatışmada yaşayan Federasyonun her iki üye örgütünün de hem Filistinliler hem de İsrailliler için eşit haklar ve özgürlükler çağrısında bulunmasından gurur duyuyoruz” dedi.

IFSW, uluslararası siyasi liderlerin Gazze’ye yardım ulaştırmak için yeni yollar bulma girişimlerinin arttığını kabul ediyor, ancak Federasyon aynı ülkelerden bazılarının hala bu çatışmanın devam etmesini sağlayan silah tedarik etmesinden endişe duyuyor. Üyelerimizi, temel nedenleri ele alarak ve bu bölgedeki tüm halklar için eşit hakları ve kendi kaderini tayin hakkını destekleyerek barış ve uyumu teşvik etmek için hükümetleriyle birlikte çalışarak bu çatışmadaki meslektaşlarımızı desteklemeye çağırıyoruz.

***************************************************************

UNCONDITIONAL HUMANITARIAN AID TO GAZA NOW

Information Type: News, Statement
Topic: IFSW

‘Using forced starvation as a negotiating tactic in Gaza is brutal inhumanity’, says IFSW Secretary-General Rory Truell.

Recent events in Gaza, in trying to get humanitarian aid to the people who are malnourished, injured and homeless, in this politically driven environment where an entire population is at extreme risk of destruction necessitates this statement from IFSW. These cascading inhuman actions from the 7th October arising from the occupation and control of Gaza are now fuelling antisemitic and Islamophobic behaviours in other countries and increasing world tension.

More than 1.5 million people who are sheltering in southern Gaza, as their last resort after their homes have been bombed, are now at extreme risk of starvation as the Israeli government denies aid to the people. Social workers in Israel, Palestine and worldwide call on the Israeli Government to immediately remove its blockade of aid and medical supplies to Gaza.

The following video was sent to the Secretary-General from a social worker in Gaza showing his home following an indiscriminate bombing.  Rory Truell said, “I have known this social worker for more than 10 years. He is like social workers all over the world, kind, thoughtful and respectful of all people. He has been a constant advocate of peace and peaceful relationships. He is now in Rafah hoping his children can survive. If the ground offensive takes place or aid does not quickly arrive, I desperately worry his worst fears will become a reality”.

Video Player

00:00
01:43

 

IFSW stands unwaveringly in agreement with UN leaders, other civil society organisations and various governments that a permanent ceasefire to address the root causes of the conflict enabling each population equal freedoms, rights and sovereignty must be the overarching aim.  Yet the tactics of collective punishment including the starving and indiscriminate bombing of entire populations only results in further generations of hate and reprisal.

IFSW President, Joachim Mumba commented, “We are proud that both the Federation’s member organisations living in the conflict have called for equal rights and freedoms for both Palestinians and Israelis.”

IFSW acknowledges that attempts are now being increased by international political leaders to find new ways to get aid into Gaza, yet the Federation is also concerned that some of the same countries are still supplying arms enabling this conflict to continue.  We urge members to support our colleagues in this conflict by working with their governments to promote peace and harmony through addressing the root causes and supporting equal rights and self-determination for all peoples in this region.